
WAT HEB JE TE DOEN EN TE LATEN?
Je bent benieuwd naar waarin jij jezelf tegenhoudt om dagelijks met plezier te werken: passend positie in te nemen. Wat blokkeert je om het zo te organiseren dat jij het best tot je recht komt in situaties met anderen? Mag (je) het niet? Kan (je) het niet? Ik onderzoek graag met je waar je jezelf onbewust te veel of te weinig begrenst. En waar je juist te weinig aanneemt van wijze anderen.
Ik neem je serieuzer dan jij jezelf. Ik wijs je erop wanneer jij jezelf voor de gek houdt of belachelijk maakt. Ik ga er niet in mee wanneer je jezelf op je kop geeft, te klein of juist te groot houdt. Het hoeft niet meer. Het levert je steeds maar meer van hetzelfde op. Ik begrijp wanneer je overtuigingen je bewegingen belemmeren. Of er juist voor zorgen dat je niet stilstaat. Ik zie op welke momenten jouw twijfel het wint van wat je eigenlijk wilt. We ontdekken samen waarom dat zo is en wat je nodig hebt om anders verder te gaan. Er hoeft niets weg als jij dat niet wilt: er komt iets bij en naast. Soms wel: dan is het tijd om iets achter je te laten. Ik leer je begrenzen en nieuwe besluiten nemen. Anders ruimte in te nemen naast anderen.
Jouw spannende momenten gebruiken we als houvast. Want ergens wordt het spannend, daaraan ontkomen we niet. Je leert zo effectief om te gaan met je weerstanden en grenzen.
In deze unieke training leer je jouw eigen patronen herkennen en invloed uit te oefenen op jouw gedrag en de effecten die dat bij jezelf en anderen teweeg brengt. Je leert anders sturing te geven en effectieve keuzes te maken in leven en werk. Wat heeft voor jou werkelijk prioriteit? Gedraag je je daarnaar? Wat is jouw wenselijke bijdrage in de omgeving waarin je je bevindt? Welk gedrag en welke acties horen hier bij? Welk(e) niet (meer)? Als je niet langer wilt vastlopen in de jou bekende vicieuze cirkels, maar deze als uitgangspunt voor je ontwikkeling wilt nemen, dan is dit een passende training voor jou.
RESULTAAT
Wij weten de dingen die wij eigenlijk anders zouden willen vaak heel goed. Wij willen dan het ene, maar doen precies het andere. In deze training ervaar je bewust de voor jou bekende afweerhoudingen. Zoals het zoeken van afleiding, het onderdrukken of juist overdrijven van jouw emoties, ontkenning van wat je liever niet wilt weten en het uitstellen van voor jou belangrijke zaken. Er is ruimte voor waardevolle inzichten. Door feedback op wat je doet en laat leer je jouw inconsistenties kennen. Je leert hoe je contact met anderen effectiever en betekenisvoller maakt. Vanuit eigen doelen neem je verantwoordelijkheid voor jezelf, je werk en je relaties met anderen en leer je wat nodig is om concrete stappen te zetten.
Na afloop van deze training heb je focus. En rust en plezier. Je bent zeker van wat je wel en niet wilt. Omdat je in de training ruimschoots en diepgaand hebt geoefend gaat je dat daarna goed af. Je hebt ervaren dat je het kunt. Je benadert situaties voortaan vanuit jouw doorleefde persoonlijke missie en visie. Je maakt andere keuzes in aan wie en aan wat jij jouw aandacht en tijd besteedt. Het resultaat van ons werk is dat jij een blijvende en tastbare herinnering hebt aan wie je bent en waartoe jij in staat bent als je jezelf begrijpt. Je Persoonlijk Leiderschap en Professionele Identiteit op orde: weten wat je te doen en te laten hebt. De ervaring rijker dat je voorbij wat je kent ongekende mogelijkheden en werkelijk erkenning treft.
OPZET
De training is ervaringsgericht en ontwikkelingsgericht. Je leert om actief en bewust in verbinding met anderen te zoeken naar nieuwe wegen om uit de jou bekende impasses te komen. Regelmatig stuit je tijdens de training door deze werkwijze op problemen en situaties waarvoor de jou bekende, geëigende aanpak niet langer toereikend is.
Er zullen daadwerkelijk momenten van teleurstelling, frustratie, onmacht, onduidelijkheid en verwarring zijn. Wanneer je vastloopt, ondersteunt en begeleidt de trainer door middel van gerichte interventies, analyses, theoretische achtergrondinformatie en passende aanwezigheid. Dat niet alleen: al tijdens de training ervaar je ook ontspanning, rust, duidelijkheid en ruimte. Je wordt je bewust van wat voor jou wel en niet (meer) werkt. Je neemt besluiten om dit voortaan blijvend vorm te geven en verwezenlijken.
DIRECT TOEPASBAAR EN BLIJVEND
Het op een verbredende en verdiepende wijze mobiliseren en hanteerbaar maken van de kennis en ervaring die je al in huis hebt, is een van de bijzondere kenmerken van deze training. Je hebt de toepassing en inzichten meteen in eigen handen: effectief, praktisch, passend en vooral blijvend.
VEREISTEN
Deze intensieve methodiek van leren door direct ervaren, bewustwording, inzicht en toetsen stelt hoge eisen aan jouw inzet en motivatie. Er wordt van je verwacht dat jij bereid en in staat bent jouw persoonlijke (werk)situaties in te brengen. voorafgaand vindt een (telefonisch) instroomgesprek plaats. In dit gesprek inventariseren we wat je leerdoelen zijn en welke situaties je anders wilt benaderen. Naast dat je in je organisatie werkzaam bent als leidinggevende, generalist of specialist is de opleiding op HBO+ werk- en denkniveau en zijn er geen verdere specifieke vooropleidingseisen. Na afloop ontvang je een bewijs van deelname.
TIJDSINVESTERING
Training van vijf aaneengesloten dagen. Ma t/m do van 9.30 -17.00 uur. Vrijdag van 9.30-16.00 uur.
Er is geen verdere zelfstudie vereist. Tijdens de training wordt een cursusmap met studiemateriaal verstrekt. Na afloop ontvang je een bewijs van deelname.
DATA TRAINING OPEN INSCHRIJVING PERSOONLIJK LEIDERSCHAP 2025
TRA Groep 107: maandag 24 maart t/m vrijdag 28 maart & 9 mei 2025 (vol)
TRA Groep 108: maandag 7 juli t/m vrijdag 11 juli & 5 september 2025 (nog 7 plekken)
TRA Groep 109: maandag 3 november t/m vrijdag 7 november & 12 december 2025 (nog 11 plekken)
INFORMATIE EN AANMELDING
Kosten zesdaagse training €3500 (vrijgesteld van BTW) p.p. inclusief dagarrangement in Breda met vegetarische lunch, koffie- en thee arrangement, water, fruit.
Wij zijn een CRKBO (Centraal Register voor Kort Beroepsonderwijs) geregistreerde instelling. Onze opleidingen en trainingen zijn daarom vrijgesteld van btw.
ORGANISATIES
De trainingen en opleidingen worden zowel voor bedrijven als met open inschrijving georganiseerd. Een greep uit de organisaties: